Gyakori kérdések
Összeszedtem a leggyakrabban előforduló kérdéseket (és rájuk a válaszaimat is), amiket kapni szoktam az érdeklődőktől.
Ha esetleg mégse találsz itt választ a kérdésedre, akkor hívj nyugodtan, írj nekem e-mailt vagy küld üzenetet a Kapcsolat oldalról!
Árak, költségek
Egy új weboldal végső ára sok mindentől függ, ezeket az ingyenes konzultáción mind végigvesszük, így munka elkezdése előtt pontosan tudni fogod, hogy mekkora lesz ez az összeg.
Ami leginkább befolyásolja az árat:
- a honlapod szerkezete
- a rá kerülő tartalom mennyisége
- a megjelenés kialakítása (design)
Nagyon sok megoldás közül választhatsz, kérhetsz rá űrlapot, blogot, hírlevelet, terméklistázót, térképet, lehet többnyelvű az oldal, szóval elég sok minden befolyásolja a végső árat.
Vedd fel velem a kapcsolatot és megválaszolom minden kérdésed! 🙂
Ha új oldalt kell készíteni, akkor először ki kell választani a hozzá tartozó domain nevet, ezen a címen lehet majd megtalálni a világhálón. A domain névvel az e-mail címeidet is létre lehet majd hozni. A domain név éves díja ~3.000 Ft
Egy tárhelyre is szükséged lesz, amin az oldalt tárolni fogjuk, ezt is évente kell fizetni, egy átlagos weboldal esetén 15-20.000 Ft-ba kerül.
A domain név és a tárhely kiválasztásában, lefoglalásában tudok neked segíteni.
WordPress weboldal esetén van még egy hasznos szolgáltatás, amit érdemes megfontolni, ez pedig a havi karbantartás. Ez minden weboldal esetén egyedileg kalkulált ár, egy átlagos weboldal esetén 5-10.000 Ft között szokott lenni.
Az árajánlat készítését minden esetben megelőzi a konzultációnk, amivel képbe kerülök, hogy pontosan mire lesz szükséges. Ennek a folyamatnak a vége az árajánlat, ami teljes egészében díjmentes.
Nagyobb munkák esetén fordulhat elő, hogy azt több ütemre bontjuk, így a kifizetés is ehhez igazodik. Az ütemezést és a hozzá tartozó összegeket minden esetben előre rögzítjük.
Ha lényeges változást szeretnél, akkor igen.
Az árajánlat elfogadása után elkészítem a weboldal teljes dokumentációját, ez egy „sorvezető” lesz a weboldal készítéséhez, ami ebben benne van, az kerül megvalósításra. Ha menet közben szeretnél változtatásokat, akkor azokat először át kell beszéljük, ki kell találni, hogyan lehet az épülő oldalba építeni őket. Ha olyan mértékű a változtatás, hogy az az árra is hatással van, azt jelezni fogom neked.
Honlapkészítés
Egy weboldalt 2-3 hét alatt el lehet készíteni, amennyiben a kezdésig minden szükséges információ a birtokomba kerül és a menet közben felmerülő kérdéseimre is azonnal választ kapok. Az életben ez nem mindig tud így működni (sok más dolgod is van, nem tudsz nekem azonnal válaszolni), de az előzetes megbeszélések éppen ezért olyan alaposak, hogy ebben a fázisban már lehessen haladni a munkával. Ha mégis menet közben kell valami fontos dolgot megbeszélnünk, akkor azonnal keresni foglak.
A domain név kiválasztása rendkívül fontos lépés az oldal későbbi sikerességét tekintve.
A konzultációig nem derül még ki, hogy mivel foglalkozol, milyen tevékenységnek szeretnél weboldal létrehozni, de van pár alapvető szempont, amit érdemes követni a jó domain név kiválasztása érdekében:
- Ha az oldal működése a magyar piacon lesz fontos, akkor lehetőleg .hu domaint kell választani.
- Ha lehet, akkor ne a cég nevéhez foglalj domaint, hanem a tevékenységedhez, pl. tutipizza.hu.
- Ne legyen a domain névben nagybetű, ékezetes karakter és lehetőleg kötőjel se.
- Kerüld a hosszú elnevezést, mellőzd az olyan szavakat, amiknek a betűzése nem egyértelmű és az érthetőségre is figyelj oda.
Kicsit sok lehet ez így, de ne aggódj, segítek a döntésben és a foglalásban is!
Igen, megbízható és gyors tárhelyszolgáltatót tudok ajánlani, akiknél sok weboldalt helyeztem már el. A domain nevet a Te nevedre fogjuk regisztrálni, én csak a kezelője leszek, de a tulajdonosa Te vagy.
A weboldal tartalmát neked kell előteremtened, csak Te tudod, hogy mit szeretnél megosztani a látogatókkal.
A tervezéshez és az induláshoz ezekre lesz szükségem:
- a menüpontokra
- a szöveges tartalmakra, képekre, videókra, fájlokra
- ha van már logód, akkor arra is
Mindenben segítek itt is természetesen, hogy célirányosan meg legyen minden, amire szükségünk lesz.
Mert egy megfelelően felépített WordPress oldal biztonságos, rugalmas, könnyen kezelhető és tetszőlegesen bővíthető. Mivel ez egy nyílt forráskódú CMS rendszer, ezért nem vagy a fejlesztőhöz kötve, bármikor találsz egy szakembert, aki átveszi az oldal kezelését, karbantartását. Persze ez csak egy távlati lehetőség, én minden ügyféllel hosszú távú együttműködésre törekszem… 🙂
A WordPress egy teljes mértékben „keresőbarát” CMS rendszer, ami támogatja a Google irányelveit, ezáltal segíti a keresőoptimalizálást.
Egy keresőbarát weboldal organikus látogatókat vonz az oldalra azáltal, hogy az oldal megjelenik a Google találati listájában. A cél, hogy ezen a listán minél előkelőbb helyre kerüljünk, minél jobb a helyezés, annál több lesz a látogató és ezáltal a bevételünk is.
Egy ilyen szempontok szerint felépített weboldal nem kerül azonban automatikusan előkelő helyre a találati listában, ahhoz olyakor sok munkára van még szükség, összességében ezt nevezzük keresőoptimalizálásnak és nagyon sok cég kínál ilyen szolgáltatást.
Ha komolyabban érdekel a dolog, akkor tudok neked hozzáértő szakembereket ajánlani!
Tökéletesen biztonságos weboldal nem létezik, de megfelelő felépítéssel, a szükséges bővítmények beállításával lehet minimalizálni a sérülékenységet. Több biztonsági megoldást is szoktam használni, ami kiszűri és tiltja a betolakodókat.
Emellett a weboldal karbantartás szolgáltatásom lesz az, ami biztosítja neked azt, hogy az oldaladdal ne történhessen semmi baj. (Link Karbantartás)
Csak egy gmail-es fiókra lesz szükség és az oldal beköthető a Google Alanytics rendszerébe, ahol nyomon követheted az oldalad összes látogatottsági statisztikáját.
Igen! Az oldal átadásakor egy részletes kezelési útmutatót is mellékelek számodra, amivel Te is könnyedén tudod majd kezelni az oldalad, persze kell egy kis idő, amire mindent megtanulsz, de ez talán így természetes.
Ha mégse akarsz a kezeléssel bajlódni, akkor abban is tudok neked segíteni karbantartás keretében, külön havidíjas konstrukcióban! (Link Karbantartás)
Inkább gyakorlás kell csak hozzá, mert szerencsére a WordPress teljes mértékben felhasználóbarát CMS rendszer, logikus a felépítése és a kezelése is. Nagy segítségedre lesz majd a kezelési útmutató, amiben minden olyan funkciót részletezek, amire neked szükséged lehet.
A saját oldaladhoz természetesen külön adminisztrációs felületet is kapsz, innen a legegyszerűbb az oldal kezelése, bár nagyon sok funkciót a weboldalról is el lehet érni.
Az általam készített weboldalakhoz tetszőleges bonyolultságú és működésű űrlapot is létre tudok hozni, ahol a látogatóid meg tudják adni saját adataikat, hogy milyen szolgáltatásodra van szükségük, sőt még fájlokat is tudnak neked mellékelni.
A weboldal tervezésekor ezt is alaposan át tudjuk beszélni, így olyan megoldás fog készülni, amire a leginkább szükséged van.
A beérkező ajánlatokat is az admin felületen tudod kezelni, e-mailes értesítést is kapsz róluk minden esetben, így nem maradsz le semmiről.
Weboldalunkon lehetőleg csak saját magunk által előállított tartalmakat tegyünk közzé. Ez elsősorban a szövegekre vonatkozik, ott semmiképpen ne másoljuk konkurensünket, mert kellemetlen megkeresések lehetnek belőle.
Képeket, videókat nehezebb saját magunknak előállítani, de szerencsére az interneten találunk olyan oldalakat, ahonnan legálisan szerezhetünk be ilyen tartalmakat, pl. Pexels, Pixabay, Unspalsh.
Weboldal felújítás, fejlesztés
A WordPress egy meglehetősen rugalmas CMS rendszer, ezért utólag is gond nélkül be lehet még építeni további funkciókat. Persze a legideálisabb, ha már rögtön az elején úgy lehet megtervezni az oldalt, hogy minden szükséges funkciót ismerünk, de ha kimarad valami, az se baj, jöhet az újabb egyeztetés, majd a kivitelezés.
Sok régi ügyfelem, de új érdeklődök is meg szoktak keresni azzal, hogy elavultnak érzik az oldalukat, tudok-e segíteni annak felújításában. A válaszom általában igen… J
Egy felújításra szoruló oldalnál előzetesen fel kell mérni, hogy mi az, ami még használható belőle (pl. szöveges tartalmak, képek), ezt követően a felújítás gyakorlatilag egy új weboldal felépítését jelenti.
Ha részletesebben szeretnél erről olvasni, akkor kattints ide! (link a Weboldal felújítás oldalra)
Természetesen erre is van lehetőség. Több nyelvi modult is használtam már WordPress alatt, az igényeidhez legjobban passzoló megoldást fogom választani az oldaladon.
Karbantartás
Egy weboldal karbantartásába beletartozhat az oldal tartalommal való feltöltése és a CMS rendszer folyamatos biztonsági frissítése is.
A tartalom feltöltése az oldal kezeléséhez tartozik, amit akár Te is el tudsz végezni, de ha nem szeretnél vele foglalkozni, akkor át tudom ezt is vállalni.
A weboldal rendszerének modul frissítését viszont csak hozzáértő szakember végezheti el, neki van elegendő rutinja és tudása ahhoz, hogy a frissítés közben felmerülő bármilyen problémát el tud hárítani.
Frissítés előtt minden esetben biztonsági mentést kell készíteni az oldalról, hogy kompatibilitási hibák esetén vissza lehessen az állítani, majd megkeresni és megoldani a hiba okát.
Bővebben olvashatsz még erről a weboldal karbantartása oldalon!